İletişim : info@mebhaberim.com

Eğitim-Öğretim

İzmirde Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulu açıldı

Yayınlandı

İzmir

İzmir’in Menderes ilçesinde yapımı tamamlanan 24 derslik Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulunun açılış töreni, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım‘ın da katılımıyla yapıldı.

Binali Yıldırım, okulun resmi açılış programında yaptığı konuşmada, törene birlikte katıldıkları eşi Semiha Yıldırım’ın da öğretmen olduğunu belirterek, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Okul için Özgener ve Aliberti ailelerine teşekkür eden Yıldırım, “İzmir bu anlamda bereketli bir şehir. Hayırseverlerimiz 25 okul yaptırıyor. Bugün bir müjdemiz daha var. 25’in üzerine yeni bir okul daha geliyor. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener kardeşime dedim ki ‘Babalar için bir okul var, analar için yok mu? O da ‘Başım gözüm üstüne’ dedi. Bir de anneler için böyle güzel bir okul yaptırmaya karar verdiler. İzmirliler adına hayırlı olsun.” dedi.

Kent genelinde tekli eğitimin yüzde 81 oranına ulaştığını, bu rakamı yüzde 100’e çıkarmak için yeni bir eğitim seferberliği başlatılması gerektiğini kaydeden Yıldırım, başta hayırseverler olmak üzere herkese büyük görev düştüğünü söyledi.

Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz’a ve görevi başında şehit edilen tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet dileyen Yıldırım, şu değerlendirmede bulundu:

“Bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bölücülere, teröristlere geçit vermeyeceğiz. Kardeşliğimize asla ve asla zarar verenlere fırsat vermeyeceğiz. Öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır. Taşa toprağa yaptığımız yatırımlar 100 yıl ömrü vardır. İnsana yapılan yatırımın ömrü nesilden nesile devam eder. Onun için bu sene hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız, 188 milyar lira ile eğitime en büyük bütçeyi ayırdı. İkinci olarak 10 milyar eksik ile sağlık geliyor. Türkiye’yi eğitim, sağlık, emniyet ve adalet olmak üzere 4 temel üzerinde yükselteceğiz. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyeler seviyesine hep birlikte çıkaracağız.”

İzmir Valisi Erol Ayyıldız da Menderes ilçesinde öğrenciler için yeni bir eğitim kurumunu kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, 24 derslikli okulu ortağı Ricardo Aliberti ile yaptırdıklarını belirtti. Özgener, babalarının isminin bir okulda yaşayacak olmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulu açıldı. Bayraklı ve Karşıyaka ilçelerinde yapımı tamamlanan okul ve öğretmenevi açılışı da canlı bağlantı ile gerçekleştirildi.

Yıldırım, açılış kurdelesini kestikten sonra sınıfa girerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim-Öğretim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Şimdiye kadar 60 bin civarında tabletin dağıtımı gerçekleştirildi

Yayınlandı

Yazar :

Giresun
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Şimdiye kadar belirlenen kriterler ölçüsünde 60 bin civarında tabletin dağıtımı gerçekleştirildi. Kurumsal olarak Türkiye’de en büyük bağışı yapan TMSF ile yaptığımız çalışma çerçevesinde de çocuklarımıza tablet bağışı yapılması konusunda bir girişimi yürütüyoruz ve 20 milyon lira bağışla birlikte bu bağışın tablet alarak değerlendirilmesi konusunda süreç devam ediyor ve kurumsal olarak en büyük bağışın söz konusu olduğu TMSF bağışında biz ilk bağışımızı da bugün Yatılı Bölge Okulumuzdaki çocuklarımıza dağıtmak suretiyle gerçekleştiriyoruz.” dedi.
Okumaya Devam

Eğitim-Öğretim

Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kuruldu

Yayınlandı

Yazar :

Ankara

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Balıkesir Üniversitesine bağlı Hukuk Fakültesi, Kayseri Üniversitesine bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hitit Üniversitesi ve İstanbul Gedik Üniversitesine bağlı lisansüstü eğitim enstitüleri kuruldu.

Kapatılan enstitüler

Hitit Üniversitesine bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile İstanbul Gedik Üniversitesine bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünün kapatılması kararlaştırıldı.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mühendislik Fakültesinin adı Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olarak değiştirildi.

Okumaya Devam

Eğitim-Öğretim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Açıköğretim lisesi öğrencileri 170 krediyle mezun olabilecek

Yayınlandı

Yazar :

Ankara

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, açıköğretim lisesinde okuyan öğrencilerin azmini ve hayallerini bildiklerine işaret etti. 

Bakan Selçuk, “Mezuniyet hedeflerine bir adım daha yaklaştırmak için yeni bir karar aldık. Mezuniyet için gerekli olan krediyi 170 olarak belirledik. Hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

Açıköğretim liselerinde mezuniyet için alınması gereken kredi 192 idi.

Okumaya Devam
Advertisement