İletişim : info@mebhaberim.com

Sınavlar

Hac kura sonuçları

Yayınlandı

2020 yılı Hac kurası 09 OCAK 2020 Perşembe günü saat 10:00’da çekilecektir. Sonuçlar aynı gün saat 21:00 itibariyle E-devlet portalı üzerinden sorgulanacaktır. (https://turkiye.gov.tr)

E Devlet şifrelerinizi ptt şubelerinden alabilirsiniz.

Yorum için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim-Öğretim

Ehliyet kursları ne zaman açılacak? Ehliyet sınavı ne zaman?

Yayınlandı

Yazar :

Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavlarının 1 haziran’dan itibaren yapılacağını belirtti. ehliyet kurslarının da 1 haziran’dan itibaren kayıtlara başlayacağı ve uygulama sınavlarının bu tarihten sonra planlanacağını bildirdi.

81 ilde 124 elektronik sınav salonunda sınavlar 1 haziran’dan itibaren başlayacaktır. Adaylar Sınav ile ilgili açıklamalar ve sınav yerlerini esinav.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirler.

Okumaya Devam

Eğitim-Öğretim

Bakan Ziya Selçuk’tan öğrenci, öğretmen ve velilere sürpriz doğum günü telefonu

Yayınlandı

Yazar :

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bugün doğum günü olan öğrenci, öğretmen ve velilere sürpriz doğum günü telefonu açtı.

Milli Eğitim Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Bakan Ziya Selçuk, bugün doğum günü olanlar için sürpriz hazırladı. 

Bölgelere göre seçilen öğrenci, öğretmen ve velileri telefonla arayan Selçuk, hem doğum günlerini kutladı hem de emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bakan Selçuk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda da “Bugün ömrünün 39 yıl 2 ay 11 gününü çocuklarımıza adayan ve yine bugün emekli olan Hüsnü Bakır öğretmenimizle konuştum. Bugün aynı zamanda doğum günü Elazığ’da yaşayan öğretmenimizin. İkimiz de çok mutlu olduk. Emeklerin için minnettarız. Sağlıklı bir ömür dilerim.” ifadelerini kullandı.

Bugün ömrünün 39 yıl, 2 ay, 11 gününü çocuklarımıza adayan ve yine bugün emekli olan Hüsnü Bakır öğretmenimizle konuştum. Bugün aynı zamanda doğum günü Elazığ’da yaşayan öğretmenimizin. İkimiz de çok mutlu olduk. Emeklerin için minnettarız. Sağlıklı bir ömür dilerim.

647 people are talking about this
Okumaya Devam

Eğitim-Öğretim

Sürücü kursu sınavları ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, mart sonuna kadarki tüm sürücü kursu sınavlarının ertelendiğini bildirdi.

Yayınlandı

Yazar :

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, mart sonuna kadarki tüm sürücü kursu sınavlarının ertelendiğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mart sonuna kadarki Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavlarının (MTSKS) ertelendiğini belirtti. 

Selçuk bu kapsamda, elektronik ortamda yapılanlar dahil ehliyet sınavları ve direksiyon sınavlarının yer aldığını ifade etti.

Okumaya Devam