İletişim : info@mebhaberim.com

Eğitim-Öğretim

Fenerbahçe Üniversitesi bütün renklere açıktır

Yayınlandı

Gaziantep

Fenerbahçe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, “Fenerbahçe Üniversitesi eğitim kurumudur ve bütün renklere açıktır. Şu an kadromuzda Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Trabzonsporlu öğretim üyelerimiz de var. Eğitim, bütünleştirici ve birleştiricidir.” dedi.

Prof. Dr. Büyükuslu, tanıtım programı kapsamında geldiği Gaziantep’te AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversitenin uzun bir hazırlık dönemin ardından bu yıl ilk öğrencilerini alacağını söyledi.

Fenerbahçe’nin Türkiye’nin spor endüstrisinin lokomotif kulüplerinden biri olduğunu dile getiren Büyükuslu, üniversite olarak ise hedeflerinin geleceğin küresel yöneticilerini ve liderlerini yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Akademik ve teknolojik açıdan çok iyi bir altyapı kurduklarını vurgulayan Büyükuslu, şöyle konuştu:

“Üniversitemiz çok güçlü bir kadroyla yola çıkıyor. Yüksek bursluluk oranlarıyla üniversitemizi halka açıyoruz. Diploma üreten bir üniversite olmak istemiyoruz. Biz, öğrencilerimize yeni bir eğitim felsefesiyle yola çıkıyoruz. Araştırma, proje ve inovasyon bazlı bir eğitim olacak. Fenerbahçe inanılamaz bir network. Fenerbahçeli iş insanları bugün ilk 500’e giren şirketlerin çoğunu temsil ediyor. Bu network içinde özellikle mezuniyet sonrası istihdam olanakları bizim için çok önemli. Sadece ulusal iş gücü piyasalarında değil dünyanın her yerinde işe girecek bir diploma verilecek. Fenerbahçe’nin 112 yıllık mirasının yeni bir projesi. Bir hedefimiz de geleceğin milyonerlerini ve girişimcilerini yetiştirmek. Çünkü dünya dijital ekonomiye geçiyor.”

“Eğitim bütünleştirici ve birleştiricidir”

Prof. Dr. Büyükuslu, üniversite olarak çeşitlilik içerisinde birliğe inandıklarını vurguladı.

“Biz her türlü renge, her türlü çeşitliliğe inanan üniversiteyiz. Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş ve bütün taraftarlara açık üniversiteyiz.” diyen Büyükuslu, akademik kadrolarının da bu çeşitlilikle oluştuğunu vurguladı.

Büyükuslu, “Fenerbahçe Üniversitesi eğitim kurumudur ve bütün renklere açıktır. Şu an kadromuzda Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Trabzonsporlu öğretim üyelerimiz de var. Eğitim, bütünleştirici ve birleştiricidir. Bütünlüğe vurgu yapan bir üniversiteyiz. Dolayısıyla bütün renkleri ve kardeşlerimizi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Ülkenin sorun çözebilen gençlere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Büyükuslu, “Vatanını, bayrağını toprağını seven ve bu ülkeye sadakatle bağlı öğrenciler yetiştireceğiz. Öğrencilerimizi, dünyayla empati yapabilen çok uluslu, çok kültürlü düşünebilen ve tabii ki dünya vatandaşı formasyonuyla bu ülkeye hizmet edebilecek donanımla mezun etmek istiyoruz.” dedi.

Üniversite olarak önceliklerinin kaliteli eğitim olduğunun altını çizen Prof. Dr. Büyükuslu, genç beyinleri Türkiye’nin ve dünyanın iş hayatına kazandırmak istediklerini kaydetti.

Yorum için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim-Öğretim

DGS tercih süreciyle ilgili çalışmalar tamamlanmak üzere

Yayınlandı

Yazar :

Ankara

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter’dan, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) adaylarına yönelik açıklamada bulundu. 

Halis Aygün, açıklamasında, “Değerli DGS adaylarımız, tercih sürecinizle ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacağız ve süreci başlatacağız. Sizlere ve ailelerinize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Okumaya Devam

Eğitim-Öğretim

Üniversitelere şahsen başvurular başladı

Yayınlandı

Yazar :

Ankara

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerden, elektronik kayıt (e-kayıt) yaptırmayıp üniversiteye şahsen giderek yapacaklar için kayıt işlemleri bugün başladı.

Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, e-kayıt yaptırmayıp, kazandıkları üniversiteye şahsen giderek kayıt yaptırmak isteyen adayların işlemleri bugünden itibaren 23 Ağustos’a kadar sürecek.

E-kayıt fırsatı sürüyor

Öte yandan, 16 Ağustos’ta başlayan e-kayıt kolaylığı devam ediyor.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, YÖK’ün e-devlet kapısı üzerinden “Üniversite E-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 21 Ağustos gecesi saat 23.59’a kadar e-kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Üniversitelere gitmeye gerek kalmadan, internet üzerinden kolayca ve zahmetsiz şekilde yapılabilen, zaman ve maddi açıdan öğrenciler ile ailelerine büyük tasarruf sağlayan YÖK’ün e-kayıt imkanından çok sayıda öğrencinin faydalanması bekleniyor.

Okumaya Devam

Eğitim-Öğretim

LGS yerleştirmeleri için nakil komisyonlarına başvurular başladı

Yayınlandı

Yazar :

Ankara

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında boş kalan kontenjanlar için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca, yerleştirme başvuruları bugünden itibaren 23 Ağustos’a kadar alınacak.

MEB tarafından açıklanan LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarına göre, tercih yapan öğrencilerin yüzde 99’u istedikleri bir liseye yerleştirilmişti.

LGS yerleştirme takvimine göre, boş kalan kontenjanlara, herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, bugünden itibaren alınmaya başladı.

Başvurular 23 Ağustos’a kadar sürecek.

Okumaya Devam